Please enable JS

Kotły PELLET PLUS na pellet

PELLET PLUS

Certyfikat: 5 Klasa zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012

oraz Ecodesign (ekoprojekt)

Moc: 8, 12, 18, 24 kW

Blachy: grubość 5 mm P265GH blacha kotłowa

Internet: Tak, opcja modułu WiFi

Opał: pellet

Sprawność: powyżej 90%

Gwarancja: 5 lat na kocioł, 2 lata osprzęt

Lista ZUM: TAK

Kotły PELLET PLUS powstały w związku z zapotrzebowaniem na kotły opalane pelletem tzw. biopaliwami. Nasze doświadczenie pozwoliło na stworzenie urządzenia o szerokim zakresie zalet. Najważniejsza z nich to wygoda użytkowania.

Użytkownik otrzymuje urządzenie w pełni automatyczne. Po rozpaleniu nadzór nad spalaniem kontrolowany jest przez nowoczesny sterownik PELLET PLUS Pid Pellet. Urządzenie samo oczyszcza przestrzeń paleniskową z powstających popiołów i przesypuje je do szuflady. Obsługa użytkownika ogranicza się do cyklicznego uzupełniania paliwa – pelletu w zbiorniku oraz do opróżniania szuflady popielnikowej.

Sterownik na bieżąco przelicza i kontroluje poziom paliwa. Jego poziom wskazywany jest na wyświetlaczu kotła. Sprawność kotłów opalanych pelletem mieści się w zakresie od 90,1 do 91,5%. Kocioł może być również sterowany regulatorem z kolorowym wyświetlaczem, który jednocześnie umożliwia rozbudowę o obsługę kotła przez internet.

Niskie parametry emisyjne oraz wysoka sprawność pozwoliły na uzyskanie normy 5 klasy według PN-EN 303-5:2012 oraz Ecodesign (ekoprojekt). Zakup kotła z powodzeniem może brać udział w dotacjach ochrony środowiska oraz refundacjach na wymianę kotłów w programach gminnych i ogólnokrajowych.

UWAGA !!! Kotły PELLPAL zostały poprawnie zweryfikowane i umieszczone na liście ZUM. Można na nie uzyskać dofinansowanie przy zakupie i wymianie źródła ciepła.

DANE TECHNICZNE

Przedstawiamy Państwu zestawienie parametrów i danych technicznych kotłów PELLET PLUS opalanych pelletem.

Dane techniczne kotłów PELLET PLUS na pellet

KONSTRUKCJA KOTŁÓW PELLET PLUS

Certyfikowane, bezpieczne i ekologiczne źródło ciepła jakim jest kocioł PELLET PLUS zapewnione jest przez stały monitoring nad procesem produkcyjnym.

Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik QPELL, w którym bardzo wydajne spalany jest pellet. Całym procesem spalania, rozpaleniem, dostarczaniem odpowiedniej dawki opału do palnika a także pracą wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku zajmuje się mikroprocesorowy sterownik PELLET PLUS PID Pellet - wyposażenie standardowe. Urządzenie grzewcze jakim jest kocioł PELLET PLUS 8 kW dostępne jest również ze sterownikiem PELLET PLUS PID - Kolor LCD z dotykowym wyświetlaczem.

Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.

Budowa kotłów PELLET PLUS

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.

Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się obok korpusu kotła z prawej lub lewej strony, posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.

Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła, na górze pod kątem 45 stopni i skierowany do góry.

Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze i zbiornik na opał.

GALERIA

Prezentujemy Państwu nowoczesne i niskoemisyjne kotły opalane pelletem z linii certyfikowanych kotłów PELLET PLUS. Produkowane przez nas kotły PELLET PLUS mają bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 przez co można uzyskać na nie najwysze dofinansowanie na wymienę kotła.

KOTŁY NA PELLET - PELLET PLUS