Please enable JS

Kotły PREMIUM D na drewno

PREMIUM D

Certyfikat: 5 Klasa zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012

oraz Ecodesign (ekoprojekt)

Moc: 12, 16, 20, 25 kW

Blachy: grubość 5 mm P265GH blacha kotłowa

Sterowanie: Miarkownik ciągu Regulus

Opał: drewno

Sprawność: powyżej 90%

Gwarancja: 2 lata na kocioł

Lista ZUM: TAK

W kotłach PREMIUM D można palić drewnem. Ich konstrukcja została tak przygotowana, aby jak najbardziej wykorzystać energię powstałą w trakcie procesu jego spalania. Kotły PREMIUM D posiadają specjalnie skonstruowaną komorę wyposażoną w ruszt żeliwny, na którym odbywa się spalanie opału.

Sprawność kotłów opalanych drewnem mieści się w zakresie od 90,9 do 91,4%. Kocioł dzięki swojej konstrukcji jest stałopalny, a jeden pełen wkład drewna potrafi dostarczyć ciepła na kilka godzin. Zastosowanie buforu umożliwia oddawanie zgromadzonego ciepła przez wiele godzin, w zależności od mocy kotła i kubatury budynku. Kotły PREMIUM D wykonane są z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Zarówno korpus kotła jak i płaszcze wodne to ta sama wysokiej jakości stal. Nowoczesna konstrukcja, wysokiej jakości materiały są gwarancją długiej żywotności i bezawaryjnej pracy.

UWAGA !!! Kotły PELLPAL D zostały poprawnie zweryfikowane i umieszczone na liście ZUM. Można na nie uzyskać dofinansowanie przy zakupie i wymianie źródła ciepła.

DANE TECHNICZNE

Przedstawiamy Państwu zestawienie parametrów i danych technicznych kotłów PREMIUM D opalanych drewnem.

Dane techniczne kotłów PREMIUM D na drewno

KONSTRUKCJA KOTŁÓW PREMIUM D

Certyfikowane, bezpieczne i ekologiczne źródło ciepła jakim jest kocioł PREMIUM D zapewnione jest przez stały monitoring nad procesem produkcyjnym.

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.

Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.

Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

GALERIA

Prezentujemy Państwu nowoczesne i niskoemisyjne kotły opalane drewnem z linii certyfikowanych kotłów PREMIUM D. Produkowane przez nas kotły PREMIUM D mają bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 przez co można uzyskać na nie najwysze dofinansowanie na wymienę kotła.

KOTŁY NA DREWNO - PREMIUM D