Please enable JS

Kotły PELLET DUO na pellet

PELLET DUO

Certyfikat: 5 Klasa zgodnie z normą PN-EN 303-5:2021-09

oraz Ecodesign (ekoprojekt)

Moc: 14, 18, 24, 35, 48 kW

Blachy: grubość 5 mm P265GH blacha kotłowa

Internet: Tak, opcja modułu WiFi

Opał: pellet

Sprawność: powyżej 90%

Gwarancja: 5 lat na kocioł, 2 lata osprzęt

Lista ZUM: TAK

Prezentujemy ekologiczne i wydajne kotł na pellet, model PELLET DUO o mocach od 14 do 48 kW. Urządzena są przystosowane do opału jakim jest pellet drzewny. Kotły PELLET DUO charakteryzuje bardzo wysoka wydajność, przemyślana budowa i doskonała izolacja urządzenia. Wszystkie te parametry wpływają na wysoką sprawność kotła c.o.

Kotły PELLET DUO o mocach 14, 18, 24, 35 i 48 kW bez problemu poradzą sobie z wytworzeniem energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń o powierzchni kolejno 170, 220, 300, 380 i 460 metrów kwadratowych przy jednoczesnym podgrzewaniu wody użytkowej. Paliwo stosowane w kotłach PELLET DUO to pellet drzewny o średnicy od 6 do 8 mm. Samo paliwo jest bardzo łatwe w przechowywaniu, nie wytwarza pyłu a jednocześnie po jego spalaniu pozostaje minimalna ilość popiołu.

Sprawność kotłów PELLET DUO na pellet przekracza ponad 90%, co potwierdzają badania przeprowadzone zgodnie z normą PN-EN 303-5:2021-09, na których urządzenie grzewcze otrzymało 5 klasę. Klasa energetyczna kotłów c.o. PELLET DUO to A+, która zaświadcza o energooszczędności i niezwykłej sprawności sprzętu. A to w połączeniu z niskim poziomem emisyjności tlenku węgla, substancji smolistych oraz pyłów (o stopniu niższym od 20 mg/m3) daje możliwość skorzystania z wyższego dofinansowania na wymianę kotła zgodnie z ekoprojektem EcoDesign.

UWAGA !!! Kotły PELLPAL DUO zostały poprawnie zweryfikowane i umieszczone na liście ZUM. Można na nie uzyskać dofinansowanie przy zakupie i wymianie źródła ciepła.

DANE TECHNICZNE

Przedstawiamy Państwu zestawienie parametrów i danych technicznych kotłów PELLET DUO opalanych pelletem.

Dane techniczne kotłów PELLET DUO na pellet

KONSTRUKCJA KOTŁÓW PELLET DUO

Certyfikowane, bezpieczne i ekologiczne źródło ciepła jakim jest kocioł PELLET DUO zapewnione jest przez stały monitoring nad procesem produkcyjnym.

Wyposażenie urządzenia PELLET DUO na pellet obejmuje:

- palnik stalowo-żeliwny, który bardzo wydajnie spala pellet,
- wentylator nadmuchowy, który dostarczają powietrze do komory spalania,
- sterownik PELLPAL DUO, który jest odpowiedzialny za rozpalenie, utrzymywanie i kontrolę procesu spalania poprzez regularne dostarczanie opału.

Dodatkowym wyposażeniem kotłów na pellet PELLET DUO jest sterownik wyposażony w kolorowy i dotykowy wyświetlacz (dostępny jako opcja wyposażenia w innej konfiguracji kotła), który jeszcze bardziej ułatwi obsługę urządzenia grzewczego. W prezentowanej wersji kocioł wyposażony jest w sterownik PELLET DUO. Kocioł przystosowany jest do pracy w systemie otwartym (układ wyposażony w przelewowe naczynie wzbiorcze), w którym instalacja połączona jest z bezpośrednio z powietrzem gromadzonym w naczyniu. Jeśli jednak pojawi się potrzeba wykorzystania jej w układzie zamkniętym, to niezbędny okaże się zakup dodatkowych elementów w postaci wężownicy schładzającej, zaworu bezpieczeństwa DBV2 i zabezpieczenia termicznego SYR 5067 oraz naczynia przeponowego. Zastosowane urządzenia zniwelują szansę na pojawienie się nadciśnienia, które może być groźne dla założonej instalacji.

Kocioł grzewczy PELLET DUO składa się z korpusu wykonanego z atestowanej blachy kotłowej o grubości 5 mm oraz płaszcza wodnego, do którego wykonania użyto tej samej atestowanej stali o tej samej grubości. Kocioł zaprojektowany został z poziomymi kanałami w górnej części urządzenie. Korpus kotła został tak zaprojektowany aby można było zamontować palnik pelletu z prawej lub lewej strony urządzenia. Kocioł wyposażony został w dedykowaną przesłonę, która umożliwia zmianę położenia strony podajnika względem korpusu kotła. Standardowo dostarczany jest w wersji z podajnikiem i zbiornikiem zamontowanym z prawej strony kotła.

Bezpośrednio nad podajnikiem zamontowany jest zbiornik opału, pelletu. Wykonany wykonany został z blachy o grubości 2 mm. Posiada on zamontowaną pod pokrywą zbiornika uszczelkę zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci do wnętrza zbiornika. Klapa zbiornika posiada zamontowany czujnik otwarcia pokrywy. Zbiornik opału spoczywa na ramce łączącej jego korpus z korpusem podajnika opału. Pomiędzy nimi zamontowana jest gumowa uszczelka.

Opał ze zbiornika zsypywany jest bezpośrednio do podajnika ślimakowego i transportowany w odpowiednich ilościach do znajdującego się wewnątrz komory spalania palnika. Kocioł PELLET DUO posiada zabezpieczenie w postaci tzw. strażaka, które uniemożliwia cofnięcie się żaru i ognia do komory z opałem. W tylnej części kotła zamontowany jest zbiornik na wodę, który połączony jest wężem z czujnikiem temperatury. W przypadku wykrycia przez czujnik zbyt wysokiej temperatury w podajniku następuje spust wody i wygaszenie awaryjne palnika.

GALERIA

Prezentujemy Państwu nowoczesne i niskoemisyjne kotły opalane pelletem z linii certyfikowanych kotłów PELLET DUO. Produkowane przez nas kotły PELLET DUO mają bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 przez co można uzyskać na nie najwysze dofinansowanie na wymienę kotła.

KOTŁY NA PELLET - PELLET DUO